Ankara’da Gazi Üniversitesi’nin ev sahipliğinde, Gazi Üniversitesinin Düzenlediği paramedikler arası “5. Tralli Travma Rallisi” gerçekleştirildi.

03 Mayıs 2019 tarihlerinde gerçekleştirilen yarışmada Araç İçi Trafik Kazası, Dar Alan (Göçük Altından Hasta Çıkarma), Yüksekten Düşme, Travma Bilgi, Resüsitasyon Bilgi, Yetişkin İleri Yaşam Desteği, Pediatri İleri Yaşam Desteği, Triaj, Taşıma, Multitravmalı hasta  etabı olmak üzere toplam 10 etapta, 18 üniversiteden İlk ve Acil Yardım Programı öğrencilerinde oluşan 38 ekibin katılımı ile toplam  152 öğrenci yarıştı.

Paramedikler arası “5. Tralli Travma Rallisi” yarışmasına Gazi üniversitesi, Balıkesir Üniversitesi, Ege Üniversitesi, Kocaeli Üniversitesi, Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi, Bartın Üniversitesi, Giresun Üniversitesi, Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi, Ahi Evran Üniversitesi, Başkent Üniversitesi, Gümüşhane Üniversitesi, Niğde Ömre Halis Demir Üniversitesi, Aydın Adnan Menderes Üniversitesi, Çankırı Karatekin Üniversitesi, Kapadokya Üniversitesi, Selçuk Üniversitesi gibi toplam 18 üniversite katılmıştır.

Üniversitemiz Kelkit Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu İlk ve Acil Yardım Programı öğrencileri, Dar alan (Göçük altından hasta çıkarma ve müdahale etme) etabında ikinci olarak, Üniversitemizi ve Meslek Yüksekokulumuzu en iyi şekilde temsil etti. Yarışmada ikinci olan 1. sınıf öğrencilerinden Cansu Ayeş, Nazlıcan Özer, Raziye İrem Karabacak’ı ve 2. Sınıf öğrencisi Taner Akkaya’yı gösterdikleri üstün başarıdan dolayı ve öğrencilere katkı sağlayan hocalarımızdan Öğretim Görevlisi Hatice Demirağ ve Öğretim Görevlisi Aynur Cin’i tebrik ediyoruz.

Öğrencilerimizin bu başarılarında büyük bir pay sahibi olan ve her türlü bilimsel etkinlikte öğrencilerimizi destekleyen Sayın Okul Müdürümüz Doç. Dr. Canan Sancar Özkök hocamıza teşekkür ediyoruz.