Yüksekokulumuzda ‘’13 Aralık Anestezi Teknikerleri’’ ve ‘’22-26 Aralık Acil Tıp Teknikerleri (Paramedik) Haftası dolayısıyla kutlama programı düzenlendi.

Düzenlenen etkinliğe Yüksekokul Müdürümüz Doç. Dr. Canan SANCAR ÖZKÖK, Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Fatih YALÇIN, Kelkit Aydın Doğan Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Rıdvan ŞAHİN, Kelkit Devlet Hastanesi Başhekimi ve idari personelleri ile Yüksekokulumuz akademik ve idari personelleri yer aldı. Programımıza Kelkit Devlet Hastanesi çalışanlarından Anestezi Teknikeri Zühre DURMAZ ve Paramedik Muhammed Ali GÖDE konuşmalarıyla öğrencilerimize saha deneyimlerini aktardı. Ardından öğrencilerimizin hazırlamış oldukları Kadına Yönelik Şiddete Karşı Farkındalık Gösterisi, SMA (Spinal Muskuler Atrofi) hastalığına dikkat çekmek amacıyla video gösterisi, tiyatro gösterisi ve müzik dinletisiyle programımız sona erdi.

Sağlık hizmeti sunan bütün meslekler gibi önemli bir görev icra eden Anestezi Teknisyeni ve Teknikerlerimizin bu gününü ve acil sağlık hizmetlerinin önemli bir parçası olan; çalışkan, fedakâr ve gece-gündüz demeden özveri ile görevlerinin başında olan tüm Paramediklerin gününü kutluyor, öğrencilerimize çalışmalarında başarı ve kolaylıklar diliyoruz.